Apeldoorn stemt: volg het liveblog
Vandaag zijn de verkiezingen voor de Tweede Kamer. In deze blog houden we u onder meer op de hoogte over opkomstpercentages, drukte bij stembureaus en feiten over stemmen in de gemeente Apeldoorn.
Vandaag zijn de verkiezingen voor de Tweede Kamer. In deze blog houden we u onder meer op de hoogte over opkomstpercentages, drukte bij stembureaus en feiten over stemmen in de gemeente Apeldoorn.
Voor meer informatie over uw stempas, stemlocaties en politieke partijen bekijk onze webpagina over de verkiezingen
Lees verderDe openbare zitting in sporthal Mheenpark is om 22:30 uur gesloten. De zitting in het stadhuis is om 22:30 uur gesloten.
Als alle stemmen zijn geteld en ingevoerd in de ondersteunende software verkiezingen (OSV), gaat de definitieve uitslag van de gemeente Apeldoorn naar het hoofdstembureau in Arnhem. De definitieve uitslag en bijhorende bestanden vindt dan u op onze pagina over de verkiezingen.
De openbare zitting gemeentelijk stembureau in het stadhuis is gestart.
| Lijst | Totaal |
|---|---|
| PVV (Partij voor de Vrijheid) | 15355 |
| GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) | 11875 |
| VVD | 14969 |
| Nieuw Sociaal Contract (NSC) | 406 |
| D66 | 17889 |
| BBB | 2298 |
| CDA | 12972 |
| SP (Socialistische Partij) | 1692 |
| DENK | 1871 |
| Partij voor de Dieren | 1716 |
| Forum voor Democratie | 4775 |
| Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) | 3953 |
| ChristenUnie | 3006 |
| Volt | 935 |
| JA21 | 6110 |
| Vrede voor Dieren | 207 |
| Belang van Nederland (BVNL) | 203 |
| BIJ1 | 141 |
| LP (Libertaire Partij) | 72 |
| 50PLUS | 1658 |
| Piratenpartij | 93 |
| FNP | 31 |
| Vrij Verbond | 19 |
| Totaal | 102246 |
| Blanco | 368 |
| Ongeldig | 216 |
| Totaal, Blanco + ongeldig | 102830 |
| Kiesger. | 131161 |
| Opkomst | 78,40% |
In Sporthal Mheenpark tellen ambtenaren van de gemeente Apeldoorn in telteams op lijst- én kandidaatsniveau alle stemmen. De opening van de CSO is gedaan door burgemeester Ton Heerts.

Voor de openbare zitting van het Gemeentelijk Stembureau bij de centrale stemopneming voor de Tweede Kamerverkiezing op 29 oktober 2025 de volgende locaties zijn aangewezen:
Zilverschoon 112
7322 GK Apeldoorn
Aanvang openbare zitting: donderdag 30 oktober 2025 om 09.00 uur
Marktplein 1
7311 LG Apeldoorn
Aanvang openbare zitting: donderdag 30 oktober 2025 om 10.30 uur
Het eerste proces verbaal is binnen. In de loop van de avond en nacht volgen de overige processen verbaal.
Het liveblog wordt voor vandaag afgesloten.
Om 21:00 uur heeft zo’n 78% van alle kiesgerechtigden gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen.
Vanaf 21.00 uur zijn de stembureaus gesloten. Na een korte pauze starten de stembureauleden met het tellen van de stemmen (op lijstniveau).
Vanwege brand in een pand aan de Hoenderparkweg is de zitting in het stembureau Postduivenvereniging 'Holthuizen' geschorst. Dit betekent dat er niet meer gestemd kan worden in dit stembureau. U kunt tot 21.00 uur stemmen in een stembureau in de buurt. Het tellen van de stemmen vindt plaats in het Stadhuis, vergaderruimte 1, souterrain.
Vind een alternatieve locatie via Verkiezingen in beeld.
Er zijn in de gemeente Apeldoorn 88 stembureaulocaties. Daar zijn vandaag 742 stembureauleden aan de slag om het stemmen in de stemlokalen goed te laten verlopen.
Vandaag is het de 9e keer dit millennium dat er een Tweede Kamerverkiezing is. Het hoogste opkomstpercentage in Apeldoorn was in 2017 (82,6%), het laagste in 2010 (74%).
Zo’n 43% van alle kiesgerechtigden heeft tot nu toe gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen. Stemmen kan vandaag nog tot 21.00 uur.
Ook deze verkiezing is er speciale aandacht voor jongeren. Het aantal jongeren dat voor het eerst mag stemmen: 1776. Zij hebben een ansichtkaart met boodschap van de burgemeester ontvangen.

Voor dove en slechthorende kiezers in Apeldoorn zetten we een gratis tolk Nederlandse Gebarentaal op afstand in op onze stembureaus. Via een QR-code
‘Tolk op afstand’ is een online dienst, waarmee kiezers kunnen videobellen met een tolk Nederlandse Gebarentaal. Deze tolk vertaalt het gesprek tussen de kiezer en de medewerker van het stembureau.
Naast een live videoverbinding met de tolk heeft ‘Tolk op afstand’ een chatfunctie. Een kiezer hoeft dus geen gebarentaal te kunnen om gebruik te maken van deze dienst.

Mensen met een visuele beperking kunnen zelfstandig en met behoud van het stemgeheim stemmen met de stemmal. Dit hulpmiddel vertelt de blinde of slechtziende kiezer welke partijen en kandidaten op de lijst staan en welk nummer daarbij hoort. Op de mal zijn de partijen met voelbare cijfers en in braille aangegeven, de kiezer vindt de juiste kandidaat door de gaten te tellen en kan vervolgens met potlood het gaatje inkleuren. De stemmal staat in stembureau Stadhuis aan het Marktplein.

Bijna 13% van alle kiesgerechtigden heeft tot nu toe gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen. Stemmen kan vandaag nog tot 21:00 uur.
Burgemeester Ton Heerts heeft zojuist zijn stem uitgebracht. Hij deed dat in het stembureau ROC Aventus.

Vanwege wegwerkzaamheden bij stemlokaal Eben Haëzerkerk (Zonnedauw 8) kunt u niet in de straat parkeren. Het stemlokaal is wel goed bereikbaar.
Om 07.30 uur zijn de stembureaus in de gemeente Apeldoorn open. U kunt op één van de 88 locaties uw stem uitbrengen. Op uw stempas staat het dichtstbijzijnde stembureau. Kijk hier voor alle locaties in de gemeente op:
Wilt u meer informatie over dit onderwerp of heeft u een vraag?