Dieren

In de gemeente Apeldoorn streven we ernaar om in harmonie met dieren te leven. Toch kunnen dieren voor overlast zorgen. Hier vindt u meer informatie over dieren en wat u kunt doen bij overlast van bijvoorbeeld honden, steenmarters en bijen.

Alle producten onder Dieren

Honden

Veel inwoners van Apeldoorn hebben één of meerdere honden. Honden maken daarmee een belangrijk onderdeel uit van de Apeldoornse samenleving. Ze zorgen voor levendigheid en het uitlaten van de hond draagt bij aan de sociale veiligheid in de buurt. Tegelijkertijd deelt iedereen de openbare ruimte van Apeldoorn met elkaar. Daarom is het van belang om eventuele overlast zoveel mogelijk te voorkomen.

Steenmarters

De steenmarter is een zoogdier ter grootte van een slanke kat dat goed kan graven, springen en klimmen. Het is een voornamelijk carnivore omnivoor. Het voedsel bestaat uit muizen, ratten, konijnen, vogels, eieren, kikkers, insecten en wormen, maar ook vruchten worden gegeten.

Bijen, hommels, wespen, Aziatische hoornaars

Bijen, hommels en wespen zijn nuttige dieren. Er bestaan vele soorten. De meeste geven zelden tot nooit overlast. De informatie op deze pagina gaat over enkele soorten die overlast kunnen veroorzaken.

Ratten en muizen

Ratten en muizen komen af op voedsel en afval. Als dit voor hen beschikbaar is, kunnen ze zich snel voortplanten. Door de omgeving schoon en afgesloten te houden, verkleint u de kans op overlast. Circulus kan bij aanhoudende overlast de oorzaak onderzoeken, advies geven en zo mogelijk helpen bij de bestrijding.

Uw Reactie
Uw Reactie