U kunt online een aanvraag of wijzigingen indienen. Op het aanvraag- en wijzigingsformulier staat onderaan welke documenten u moet toevoegen bij uw aanvraag of wijziging. Het ingevulde en ondertekende aanvraag- of wijzigingsformulier van de rijksoverheid en de benodigde bijlagen kunt u daarna uploaden en via het digitale formulier opsturen naar de gemeente.
Voordat u de aanvraag exploitatie indient gaat u na:
- of de vestiging voldoet aan de geldende regels van het omgevingsplan;
- of vergunningen nodig zijn bij nieuwbouw, verbouw of brandveilig gebruik van een pand.
U kunt hier naar de website van het omgevingsloket
Het is niet toegestaan om kinderen op te vangen voordat u toestemming van de gemeente heeft ontvangen.
In panden die vóór 1960 zijn gebouwd zich loden waterleidingen kunnen bevinden. Loden waterleidingen kunnen zelfs in lage concentraties nadelige effecten hebben op de gezondheid. Met name voor jonge kinderen is het schadelijk. Het kan namelijk de hersenontwikkeling beïnvloeden. Vanuit de overheid is er extra aandacht voor locaties waar kinderen langdurig verblijven zoals kinderdagverblijven, buitenschoolse opvang en gastouderopvang.
Wilt u zeker weten of uw woning of pand geen loden waterleidingen heeft? Dan kunt u overwegen om dit te laten controleren doormiddel van een watertest. Laat deze test doen door een geaccrediteerd bedrijf. Meer informatie, inclusief tips, vind u op de website van Milieu Centraal: https://www.milieucentraal.nl/huis-en-tuin/gezonde-leefomgeving/loden-leidingen/

